O MNE

Som CYKLOVER. Tento názov vznikol originálnym spojením slova cyklistika a lover, (po americky: milovník) spolu rozumej milovník cyklistiky. Konkrétne cestnej, ale neviem, ako by som to rovnako sofistikovane prepašoval do názvu tohto blogu...

Veľmi stručne vysvetlím, prečo som začal písať tento blog. Môže za to manželka, ktorá už odmieta počúvať novinky zo sveta cyklistiky a novoročné predsavzatie podporené jeho zverejnením na najčítanejšom slovenskom portáli o cyklistike.

Milujem cestnú cyklistiku a všetko okolo nej. Preteky, techniku, oblečenie, výjazdy, knihy, proste všetko. Cez deň v prestížnej advokátskej kancelárii pomáham klientom. Hneď, ako mám voľný čas, sadám na bicykel. Potom sedím doma, a ak v telke nejde žiadna cyklistika, zhrbený nad mobilom scrollujem všetky stránky o bicyklovaní. Vždy ma tam niečo zaujme, či už preteky alebo nový model Pinarella, prípadne nejaká neodolateľná akcia na wiggli.

Všetky tieto novinky som vždy s nadšením oznamoval mojej žene. Zdalo sa mi, že ju nevzrušujú tak ako mňa, no až posledný rok vo mne začalo rásť podozrenie, že ju nezaujímajú vôbec. Prvým jasným signálom, ktorý som sa snažil nevidieť bolo, že vôbec nevýskala od radosti, keď som domov doniesol krásnu De Rosu na kotúčoch a Ultegre DI2. Utešoval som sa tým, že je to prípravami svadby, ktorú sme mali 4 dni na to. No odkedy ostala chladná pri tom, ako Tom Dumolain kľučkuje v brutálnom stúpaní na Holl na MS v Innsbrucku, pochopil som, že definitívne musím nájsť inú cestu, ako sa s mojou vášňou podeliť. Začalo to článkami napísanými pod záhadným nickom Miso12 na mtbiker.sk:

https://www.mtbiker.sk/clanky/10432/reportaz-ucast-bezneho-cyklistu-na-pretekoch-pre-makacov-krusnot...

https://www.mtbiker.sk/clanky/10514/reportaz-nitriansky-cyklomaraton-2018-ako-som-to-chcel-natriet-m...

https://www.mtbiker.sk/clanky/10992/z-petrzalskej-hradze-na-najdlhsie-preteky-mojho-zivota.html

Opantaný slávou z veľkého úspechu týchto článkov som sa rozhodol založiť tento blog.

Zároveň som si dal ako novoročné predsavzatie, že sa v lete zúčastním jedného z najťažších pretekov v Európe, Krušnoton XXXL, dlhý 300kilometrov s prevýšením 6000 metrov.

Popri rôznych hlbokých cyklistických úvahách Vás budem priebežne informovať, ako sa mi darí z oblekáča s nadváhou urobiť špičkového vrchára.

 

Mišo